Dogru kaynak Dogru kaynak Video Dogru kaynak Dogru kaynak

-atatürkün bilime verdiği önem

dogrukaynak Ödev-Ders » Slaylar - Sunular » -atatürkün bilime verdiği önem
Hit : 2220
Tarih : 09 Aralık 2010 18:19
Yükleyen : Paylasimci
Oy Ver (0/1292) :
Atatürk'ün Bilime Verdiği Önem:

Atatürk ün önem verdiği ve savunduğu kavramların hayatımızla olan uyumunu, hemen her alanda görmek mümkündür. Atatürk ün bilim konusuna yaklaşımı, bunun bir başka örneğidir. Atatürk, "İlim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her millet ferdinin kafasına koyacağız. İlim ve fen için kayıt ve şart yoktur" derken, konuya olan ilgisini ön plana çıkartmaktadır.

Türk Milleti, gerçek karakterine ters düşen, cahillikten ve geri kalmışlıktan kurtulmak için, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ün göstermiş olduğu çağdaş uygarlık yolunda ilerlemeli; hedeflerine ulaşmak için bir an önce harekete geçmelidir. Bu hedeflere ulaşmak için gereken herşey yapılmalıdır. Türk Milletinin üstün karakteri bunu yapacak güçtedir. Atatürk ün bilime verdiği önem de, Türk Milletini bu hedefe ulaştıracak yollardan biri olduğu düşünülerek değerlendirilmelidir.


 »atatürkün basına verdiği önem, »atatürkün eğitimle ilgili kısa sözleri, »atatürkün yaptıgı yenılıkler, »atatürkün eğitim ile ilgili sözlerinden bazı örnekler yazınız, »atatürkün eğitimle ilgili sözleri, »atatürkün eğitimle ilgili sözlerinden bazı örnekler, »atatürkün eğitim ile ilgili kısa atasözleri, »atatürkün türk diline verdiği önem anı ve yazı,

Yorumlar

Adınız :

E-Mail Adresiniz :

Yorumunuz :

çok güzel

Yazan: dilan | Tarih: 2011-11-28 15:08:45


Benzer Belgeler