Dogru kaynak Dogru kaynak Video Dogru kaynak Dogru kaynak

SAYFA 15 CEVAPLARI

dogrukaynak Ödev-Ders » Coğrafya » SAYFA 15 CEVAPLARI
Hit : 1342
Tarih : 30 Eylül 2010 18:19
Yükleyen : Paylasimci
Oy Ver (0/1289) :
LİSE 1. SINIFLAR SAYFA 15 ETKİNLİK ÇALIŞMASI

Taramalı Haritanın Cevapları

Cevap-1-Çizgiler haritada farklı yerlerde farklı şekilde kullanılmış.Kalınlıkları, sıklıkları, uzunlukları farklı olarak kullanılmış.

Cevap-2- Farklı özellikteki çizgiler farklı yer şekillerini göstermektedir.Çizgilerin seyreldiği uzaklaştığı ve uzadığı kısımlar ile kısaldığı kalınlaştığı ve yaklaştığı alanlar mevcut bu durum yorumlanabilir.

Cevap-3- Kalın, kısa ve sık olarak geçtikleri yerler dik yamaçları, seyrek, uzun ve ince olduğu yerler eğimin az olduğu yerleri göstermektedir.

Cevap-4-Bu soruyu bulunduğunuz bölgenin yer şekillerine göre yorumlamanız gerekir.Engebeli bir arazi yapısı var ise yükseltisi fazla olan dağlık bir yer çizgiler kısa kalın ve sık,tersi düzlük bir alan ise çizgiler uzun ince ve seyrek olur.
 »dil ve anlatım11 sınıf ders kitabı cevapları, »2008 kpss sınav soruları ve cevapları, »11 sınıf ingilizce workbook cevapları, »11 SINIF TARİH kitabı cevapları, »10 sınıf milli güvenlik kitabı cevapları, »2008 kpss soruların cevapları, »ingilizce çalışma kitabın 7 sınıf cevapları, »milli güvenlik kitabı 10 sınıf cevapları, »8 sınıf çalışma kitabı cevapları 1 ve2 ünite, »kpss soruların cevapları,

Yorumlar

Adınız :

E-Mail Adresiniz :

Yorumunuz :

Yorum yapılmamış.